Druk na dzianinie

Twój wzór, nasza dzianina - drukuj swoje marzenia

W ostatnich latach coraz większą popularność zyskują tkaniny z nadrukiem, a odzież pełna wzorów jest modnym dopełnieniem różnorodnych stylizacji. Dawniej wykonanie wzoru na materiale było bardzo kosztowne, dlatego niewiele firm odzieżowych mogło sobie pozwolić na ich wykorzystanie, gdyż nie było pewności, czy ubrania po wyższej cenie się sprzedadzą. Jednak wraz z rozwojem technologii w branży poligraficznej nadruki na dzianinach wykonywane są szybciej, dlatego również ich cena nie jest wygórowana. Istnieją również różne metody nadruku pozwalające na uzyskanie upragnionego efektu – od druku cyfrowego, przez sublimacyjny i płaski, aż po rotacyjny.

Producent dzianin w Łodzi: Mar-Pol | Druk na dzianinie

Druk cyfrowy

Metoda druku przy pomocy maszyny drukarskiej, która tworzy obraz bezpośrednio na podstawie danych przesłanych z komputera bez użycia nośników pośrednich oraz form drukarskich, co pozwala zaoszczędzić na koszcie ich przygotowania i skrócić czas realizacji. Z tych samych względów możliwa jest niemal dowolna personalizacja (modyfikacja) każdej pojedynczej kopii drukowanych materiałów.

Producent dzianin w Łodzi: Mar-Pol | Druk na dzianinie

Druk sublimacyjny

Szybsza i tańsza produkcja wysokiej jakości odzieży sportowej, ubrań i tkanin. Dzięki naszym drukarkom uzyskasz wyjątkowe rezultaty w rekordowym czasie, masz dostęp do szerokiej gamy kolorów i wysokiej jakości wydruków. Drukarki sublimacyjne używane w firmie MarPol zapewniają stabilność kolorów i dużą wyrazistość czerni na różnego rodzaju tkaninach, niezależnie od ilości nadrukowanej odzieży.

Producent dzianin w Łodzi: Mar-Pol | Druk na dzianinie

Druk płaski

Druk płaski stosowany w branży modowej to przede wszystkim druk offsetowy, który cieszy się bardzo duża popularnością. Druk offsetowy prezentuje kilka zalet, które wpłynęły na jego popularność. Przede wszystkim jest do druk tani dla dużych nakładów, w przeciwieństwie do również dziś popularnego druku cyfrowego, który sprawdza się w małych nakładach i niewielkich formatach.

Producent dzianin w Łodzi: Mar-Pol | Druk na dzianinie

Druk rotacyjny

Sitodruk to analogowa metoda nadruku na materiale. W sitodruku przez formę drukową przetłacza się farbę – w ten sposób wykonując odbitkę. Za pomocą sitodruku drukuje się jednym kolorem za jednym razem – każdy kolor to osobna warstwa. Sitodrukiem można drukować zarówno na belkach materiału (wtedy używa się sita rotacyjnego) lub na gotowych elementach odzieży (koszulkach, torbach, akcesoriach).

Druk cyfrowy na dzianinie

W ostatnich latach coraz większą popularność zyskują tkaniny z nadrukiem, a odzież pełna wzorów jest modnym dopełnieniem różnorodnych stylizacji. Dawniej wykonanie wzoru na materiale było bardzo kosztowne, dlatego niewiele firm odzieżowych mogło sobie pozwolić na ich wykorzystanie, gdyż nie było pewności, czy ubrania po wyższej cenie się sprzedadzą. Jednak wraz z rozwojem technologii w branży poligraficznej nadruki na dzianinach wykonywane są szybciej, dlatego również ich cena nie jest wygórowana. Istnieją również różne metody nadruku pozwalające na uzyskanie upragnionego efektu – od druku cyfrowego, przez sublimacyjny i płaski, aż po rotacyjny. W zależności od rodzaju tkaniny dobiera się odpowiednią metodę nadruku pozwalającą na uzyskanie pożądanego efektu, jak chociażby druk na dzianinie dresowej, który najczęściej wykonuje się metodą cyfrową.

Nadruki na dzianinach - zalety

Zalet druku cyfrowego na dzianinie jest bardzo wiele, jak chociażby możliwość uzyskania dowolnego wzoru w dużej liczbie sztuk, gdzie jedynym ograniczeniem jest właściwie wyobraźnia. Druk wykonany metodą cyfrową jest bardzo gładki, niewyczuwalny przy dotyku, dlatego też idealnie sprawdza się na ubraniach. Tempo jego wykonania jest bardzo szybkie, co umożliwia wykonanie dużej liczby sztuk w krótkim czasie, a także przyspiesza dalsze przetwarzanie tkanin i produkcję ubrań lub akcesoriów.

Druk na dzianinach – oferta Mar-Pol

Firma Mar-Pol jest europejskim producentem tkanin oferującym druk na dzianinie, rotacyjny, płaski oraz sublimacyjny. Dzięki nowoczesnemu zapleczu technologicznemu w naszych dziewiarniach jesteśmy w stanie uzyskać wysokiej jakości nadruk w niedługim czasie, niezależnie od wybranego wzoru czy zestawienia barw. Realizujemy nie tylko niewielkie zamówienia, ale również na dużą skalę, dbając o każdy detal. Nasza oferta skierowana jest do małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Dzięki szerokiemu wyborowi metod wykonywania druków na tkaninie dobór odpowiedniej techniki do rodzaju materiału jest naprawdę prosty.

Sprawdź naszą pełną ofertę

Sklep MarPol posiada bogaty wybór dzianin bawełnianych. Jesteśmy producentem dzianin różnego rodzaju, więszość produktów posiadamy na miejscu w magazynie. Możemy wyprodukować dowolną dzianinę na indywidualne zamówienie klienta.

Stwórz wyjątkowe
tkaniny z nami