zdjęcie dzianiny z elastanem

Dzianiny z elastanem

Elastan jest wysoce elastycznym włóknem syntetycznym używanym w celu zwiększenia elastyczności tkanin. Włókna te są dodawane wyłącznie do tkanin - zwykle od 2 do 30 procent w przypadku odzieży.

Elastan można rozciągnąć do trzech razy jego długości i więcej, a następnie powrócić do pierwotnego kształtu. Dzięki temu włókno idealnie nadaje się do pończoch, odzieży sportowej, strojów kąpielowych i innych.

Właściwości elastanu

Im większa zawartość elastanu, tym wyższa rozciągliwość: podczas gdy w jednym z kostiumów kąpielowych jego zawartość wynosić może na przykład do 30 procent, w przypadku spodni wystarczy już dwa procent, aby spodnie były wygodne i posiadały cenione rozciągliwe cechy. Zasadniczo elastan to materiał łatwy do czyszczenia i szybkoschnący. Jest niewrażliwy na słońce, olej słoneczny, kosmetyki, słoną wodę i pot. Ponieważ jednak zawsze miesza się z innymi włóknami, przed praniem i prasowaniem należy zapoznać się z instrukcjami dotyczącymi pielęgnacji na etykiecie odzieży.

Sprawdź produkt w naszej ofercie!

MarPol posiada bogaty wybór dzianin bawełnianych z elastanem.
Jesteśmy producentem dzianin różnego rodzaju, więszość produktów posiadamy na miejscu w magazynie. Możemy wyprodukować dowolną dzianinę na indywidualne zamówienie klienta.