zdjęcie dzianiny z elastanem

Dzianiny z elastanem

Elastan jest wysoce elastycznym włóknem syntetycznym używanym w celu zwiększenia elastyczności tkanin. Włókna te są dodawane wyłącznie do tkanin – zwykle od 2 do 30 procent w przypadku odzieży.

Elastan można rozciągnąć do trzech razy jego długości i więcej, a następnie powrócić do pierwotnego kształtu. Dzięki temu włókno idealnie nadaje się do szycia pończoch, odzieży sportowej, strojów kąpielowych i itp.

Właściwości elastanu

Im większa zawartość elastanu, tym wyższa rozciągliwość: podczas gdy w jednym z kostiumów kąpielowych jego zawartość wynosić może na przykład do 30 procent, w przypadku spodni wystarczy już dwa procent, aby spodnie były wygodne i posiadały cenione rozciągliwe cechy. Zasadniczo elastan to materiał łatwy do czyszczenia i szybkoschnący. Jest niewrażliwy na słońce, olej słoneczny, kosmetyki, słoną wodę i pot. Wraz z dzianiną sportową wykorzystywany jest do tworzenia różnego rodzaju odzieży dla osób aktywnych fizycznie. Ponieważ jednak zawsze miesza się z innymi włóknami, przed praniem i prasowaniem należy zapoznać się z instrukcjami dotyczącymi pielęgnacji na etykiecie odzieży.

 

Producent dzianin z elastanem z Łodzi

Jako producent dzianin z elastanem możemy zagwarantować, że zamówione u nas materiały sprostają oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów. Bogata gama dostępnych wzorów i kolorów tkanin z elastanem pozwala na realizację różnego rodzaju projektów. Materiały z elastanem to doskonały wybór do tworzenia ubrań zarówno dla kobiet i mężczyzn, jak i dzieci. U nas zamówisz rozmaite gatunki dzianin w różnych wzorach, kolorach oraz gramaturze. Dbamy zarówno o najwyższą jakość naszych produktów, jak i profesjonalną oraz szybką obsługę, czego potwierdzeniem są opinie zadowolonych ze współpracy z nami klientów. Zapoznaj się z ofertą producenta dzianin z elastanem z Łodzi, firmą Mar-Pol. Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nami. Chętnie pomożemy w wyborze produktów, które sprostają Twoim oczekiwaniom.

Sprawdź produkty w naszej ofercie!

Mar-Pol posiada bogaty wybór dzianin bawełnianych z elastanem. Jesteśmy producentem dzianin różnego rodzaju, większość produktów dostępna jest na miejscu w naszym magazynie. Możemy wyprodukować dowolną dzianinę na indywidualne zamówienie klienta.