zdjęcie dzianiny EKO

Dzianiny EKO

Nie ma dobrych i złych materiałów, są tylko materiały dobrze i źle dobrane do Państwa potrzeb. Dzianiny eko (naturalne) różnią się od tych sztucznych (syntetycznych) rodzajem włókien potrzebnych do ich wytworzenia.

Należy pamiętać, że włókna naturalne i wykonaną z nich odzież należy właściwie produkować i pielęgnować. Produkcja i pielęgnacja jest często bardziej kłopotliwa niż w przypadku włókien syntetycznych, dlatego poniżej przedstawiamy najważniejsze cechy włókien naturalnych wykorzystywanych najczęściej w przemyśle odzieżowym, z których wytwarzamy nasze dzianiny eko. 

 

Wiemy wiele o dzianinach eko!

Dzianiny eko dzielimy na 2 grupy ze względu na sposób pozyskiwania do ich wytworzenia włókien. 
Włókna roślinne: bawełna (przewiewna, wchłania wodę, gniecie się), len (przewiewny, bardzo dobrze wchłania wodę, nie kurczy się, bardzo się gniecie)
Włókna zwierzęce: wełna owcza (świetne właściwości izolacyjne, grzeje/chłodzi w zależności od potrzeb, dobrze wchłania wodę, sprężysta, szorstka, łatwo się kurczy), moher (z kóz angorskich, właściwości jak wełna, połyskliwy i puszysty, łatwo się mechaci i kurczy), kaszmir (z kóz kaszmirskich, lekki i bardzo ciepły, bardzo miękki, wysoka cena i kłopotliwa konserwacja) alpaka (z lam i alpak, właściwości podobne jak kaszmir, lepszy stosunek ceny do jakości), angora (z królików angorskich, tak delikatna i miękka, że wymaga domieszek, traci włosy), jedwab (izoluje, przewiewny, mało odporny na działanie wody i potu, piękny połysk, miękkość, wysoka cena, kłopotliwa konserwacja).

Sprawdź naszą pełną ofertę!

Sklep MAR-POL posiada bogaty wybór dzianin eko.
Jesteśmy producentem różnego rodzaju dzianin wykonanych z włókien naturalnych. Większość produktów posiadamy na miejscu w magazynie, możemy także wyprodukować dowolną dzianinę na indywidualne zamówienie klienta. Zachęcamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą.