zdjęcie dzianiny EKO

Dzianiny EKO

Dzianiny eko (naturalne) różnią się od tych sztucznych (syntetycznych) rodzajem włókien potrzebnych do ich wytworzenia.

Należy pamiętać, że o włókna naturalne i wykonaną z nich odzież należy odpowiednio dbać. Produkcja i pielęgnacja jest często bardziej kłopotliwa niż w przypadku włókien syntetycznych, dlatego poniżej przedstawiamy najważniejsze cechy włókien naturalnych wykorzystywanych najczęściej w przemyśle odzieżowym, z których wytwarzamy nasze dzianiny eko.

Wiemy wiele o dzianinach eko!

Dzianiny eko dzielimy na 2 grupy ze względu na sposób pozyskiwania do ich wytworzenia włókien:

  • Włókna roślinne: bawełna (przewiewna, wchłania wodę, gniecie się), len (przewiewny, bardzo dobrze wchłania wodę, nie kurczy się, bardzo się gniecie),
  • Włókna zwierzęce: wełna owcza (świetne właściwości izolacyjne, grzeje/chłodzi w zależności od potrzeb, dobrze wchłania wodę, sprężysta, szorstka, łatwo się kurczy), moher (z kóz angorskich, właściwości jak wełna, połyskliwy i puszysty, łatwo się mechaci i kurczy), kaszmir (z kóz kaszmirskich, lekki i bardzo ciepły, bardzo miękki, wysoka cena i kłopotliwa konserwacja) alpaka (z lam i alpak, właściwości podobne jak kaszmir, lepszy stosunek ceny do jakości), angora (z królików angorskich, tak delikatna i miękka, że wymaga domieszek, traci włosy), jedwab (izoluje, przewiewny, mało odporny na działanie wody i potu, piękny połysk, miękkość, wysoka cena, kłopotliwa konserwacja).

 

Producent dzianin eko z Łodzi

Oferowane przez nas dzianiny eko są niezwykle wytrzymałe, miękkie, a jednocześnie przystępne cenowo. Tkaniny ekologiczne charakteryzują się tym, że nie podrażniają skóry i nie powodują alergii. Oprócz tego podobnie jak dzianiny bawełniane są bardzo komfortowe w użytkowaniu i dobrze odprowadzają wilgoć. Nasze materiały eko doskonale sprawdzają się do tworzenia odzieży dziecięcej, ale nie tylko. Jako producent dzianin ekologicznych dokładamy wszelkich starań, aby nasza oferta sprostała oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami, a w przypadku pytań zapraszamy również do kontaktu z firmą Mar-Pol.

Sprawdź naszą pełną ofertę!

Sklep Mar-Pol posiada bogaty wybór dzianin eko. Jesteśmy producentem różnego rodzaju dzianin wykonanych z włókien naturalnych. Większość produktów dostępna jest na miejscu w magazynie. Możemy także wyprodukować dowolną dzianinę na indywidualne zamówienie klienta. Zachęcamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą.